
Electric Kettle Ss
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Electric Kettle |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 1 Liter |
| Power | 800-1200W |
| Dimensions | 150 x 150 x 200 mm |
| Weight | 0.8 kg |
| Usage | Boiling water for tea,coffee,instant noodles |
| Safety | Auto Shut-off |
| Features | Shockproof, Affordable, Stylish, Durable, Efficient |
Product Overview
Key Features
Features:
* Shock-proof body.
* Reasonably priced.
* Available in varied sizes and designs.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, DAYA MARKETING CO. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Kettle in bulk from DAYA MARKETING CO. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
1984
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAAFD2862R1Z2
Certification
ISI
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAAFD2862R1Z2
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Raahul Kumar
Address
Plot No.1853/26, SURYA BAZAR, BHAGIRATH PALACE, CHANDNI CHOWK, Delhi, Delhi, 110006, India
automatic electric kettle in Delhi
Report incorrect details





























