
Electric Kettle
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Electric Kettle |
| Dominant Color | White |
| Capacity | 1.7 Liters |
| Power | 1500-2000W |
| Material | Plastic, Metal |
| Dimensions | 20x15x25cm |
| Voltage | 220-240V |
| Usage | Boil water for beverages and other applications |
| Features | Fast heating, Easy use, Safe operation, Stylish design, Durable build |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier
Employee Count
18
Establishment
1980
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Foreign Trade Manager
Mr. Nikhil Kr. Dhall
Address
25/3c, Gali No 10, Anand parvat, New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details
































