
Royal Electric Kettle
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Electric Kettle |
| Dominant Color | Silver |
| Material | Stainless steel |
| Capacity | 1.5 Liters |
| Power | 1500-2000W |
| Voltage | 220-240V |
| Dimensions | 20x15x25 cm |
| Usage | Boil water for tea, coffee, and other hot beverages. |
| Features | Fast boiling, Easy to use, Durable design, Safe operation, Stylish look |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Royal Machineries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Kettle in bulk from Royal Machineries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Udaipur, Rajasthan
Partner
Mr. Jayesh Sariya
Address
Shop No.8, Mehvad Motor Link Road, Near Udaipole, District.., Udaipur, Rajasthan, 313001, India
electric tea kettle in Udaipur
Report incorrect details































