
Akansa Electric Kettle - Plastic, 20x15cm, White | 1.5l Capacity, 1000w Power, Fast Heating, Water Level Indicator, Durable Design, Easy Usage
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 1.5L |
| Material | Plastic |
| Power | 1000W |
| Voltage | 230V |
| Dimensions | 20x15cm |
| Weight | 0.8kg |
| Usage | Boil water for beverages |
| Color | White |
| Features | Fast heating, Easy usage, Durable design, Safe operation, Water level indicator |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AKANSA MARKETING has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Kettle in bulk from AKANSA MARKETING at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2001
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. R. P. Valia
Address
CB 385, INDRA MARKET, RING ROAD, NARAINA, New Delhi, Delhi, 110028, India
Report incorrect details








































