
Pushp Electric Kettle
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Capacity | 1.7 Liters |
| Power | 1500W |
| Dimensions | 22x15x25 cm |
| Weight | 1 kg |
| Voltage | 230V |
| Usage | Boiling water for tea, coffee, and other beverages. |
| Features | Fast boiling, Easy use, Durable design, Stylish appeal, Safe operation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Pushp Sales Corporation has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Kettle in bulk from Pushp Sales Corporation at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
GST NO
04AAMPG8905G1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 04AAMPG8905G1ZR
Chandigarh, Chandigarh
Proprietor
Mr. Ankit Gupta
Address
Plot No. 928- A, Industrial Area, Phase 2, Ram Darbar, Chandigarh, Chandigarh, 160002, India
electric tea kettle in Chandigarh
Report incorrect details








































