
Electric Irons - High Performance, Durable Design | Quality Raw Materials, Affordable Pricing
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 1000-1500W |
| Weight | 1-1.5kg |
| Plate Material | Ceramic |
| Dimensions | 25x12x15cm |
| Temperature Control | Variable |
| Usage | Household clothes ironing |
| Safety Features | Auto-off |
| Features | Fast heating, Easy use, Durable build, Smooth glide, Efficient ironing |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Asquare Deals has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Iron in bulk from Asquare Deals at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Anurag Chauhan
Address
Plot No. E-1881, jahangir puri, Opp. babu jagjivan ram hospital, Delhi, Delhi, 110033, India
electric iron in Delhi
Report incorrect details








































