
Electric Iron
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Electric Iron |
| Dominant Color | Pink |
| Power | 1000-1200W |
| Material | Aluminum, Plastic |
| Weight | 1-1.5kg |
| Dimensions | 250x120x100mm |
| Temperature Control | Variable |
| Usage | Household Fabric Ironing |
| Safety Standard | IEC 60335-2-9 |
| Features | Lightweight, Easy Handling, Crease Removal, Steam Function, Durable Design |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Establishment
2004
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Guangzhou, Guangdong
Director
Mr. Vikky Dalichand Jain
Address
Office No. A001, Guangfu International Trading Mall, Lujing Lu Junfeng Road, Guangzhou, Guangdong, 540002, China
electric iron in Guangzhou
Report incorrect details
























