
Nelco Electric Iron
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Electric Iron |
| Dominant Color | White |
| Power | 1000W |
| Weight | 1.2kg |
| Material | Metal/Plastic |
| Dimensions | 25x12x15cm |
| Voltage | 220V |
| Usage | Household garment ironing and pressing |
| Features | Easy Use, Durable Build, Heat Control, Efficient Design, Reliable Operation |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, NELCO ELECTRICALS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Iron in bulk from NELCO ELECTRICALS PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier
Establishment
1983
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AABCN8127F1ZG
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AABCN8127F1ZG
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr. Manish Gupta
Address
A-10/54, Meerut Road, Industrial Area, Near DPSG, Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201003, India
electric iron in Ghaziabad
Report incorrect details









































