
Ningbo Framexcel Electric Iron
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Model Number | ZY-G705 |
| Rated Voltage | 110-240V |
| Frequency | 50/60Hz |
| Power | 1200-1800W |
| Soleplate Dimension | 112x220mm |
| Product Dimension | 270x112x135mm |
| Carton Dimension | 610x290x295mm |
| Weight | 12.5kg/10kg |
| Usage | Ironing clothes and fabrics |
| Color | Blue |
| Features | Easy use, Fast ironing, Durable build, Efficient heating, Reliable performance |
Product Overview
Key Features
Model No. : ZY-G705
Rated Voltage: 110va 127v / 220va 240v
Frequency : 60Hz/50Hz
Power(220v-240v) : 1200-1800w
Soleplate Dimension: 112 X 220mm
Product Dimension : 270 X 112m X 135mm
Carton Dimension/PCS :610 X 290 X295mm/10PCS
G.W./N.W. :12.5kg / 10kg
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ningbo Framexcel Trade Co,Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Iron in bulk from Ningbo Framexcel Trade Co,Ltd at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Shanghai, Shanghai
Name
Jenny Zhou
Address
null Shanghai, Shanghai, 200030, China
steam iron in Shanghai
Report incorrect details






























