
Airex Electric Iron
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Electric Iron |
| Color | Black |
| Power | 1000W |
| Weight | 1kg |
| Cord Length | 1.5m |
| Soleplate Material | Aluminum |
| Usage | Household clothes ironing |
| Features | Fast heating, Easy use, Durable build, Efficient ironing, Compact design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Airex Electricals has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Iron in bulk from Airex Electricals at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier, Wholesaler
Establishment
1972
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAAFA6629H1ZL
Payment Mode
Cash on Delivery (COD)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAAFA6629H1ZL
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Naveen Gupta
Address
Plot No - 1826, Main Road, Bhagirath Palace, Chandni Chowk, Delhi, Delhi, 110006, India
electric iron in Delhi
Report incorrect details








































