
Pasupati Electric Iron
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Electric Iron |
| Color | Black |
| Power | 1000W |
| Voltage | 230V |
| Weight | 1kg |
| Soleplate Material | Chrome |
| Cord Length | 1.5m |
| Usage | Household garment ironing |
| Temperature Control | Rotary dial |
| Features | Fast heating, Non-stick soleplate, Durable design, Easy operation, Long lifespan |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PASUPATI IMPEX PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Iron in bulk from PASUPATI IMPEX PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Establishment
1975
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAACP7928B1ZK
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAACP7928B1ZK
Delhi, Delhi
Director
Mr. Mayank Gupta
Address
307/4, Shahzada Bagh Industrial Area, Dayabasti, Delhi, Delhi, 110035, India
electric iron in Delhi
Report incorrect details







































