
Electric Induction Stove - Stainless Steel, 30 X 30 X 6 Cm, Black | Energy Saving, Timer Function, Soft Push Button Control, Fast Heating
Price Trend: 180-35000 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1500 Piece
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Material | Stainless Steel |
| Power | 1800W |
| Voltage | 220V |
| Dimensions | 30 x 30 x 6 cm |
| Weight | 2.5 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Energy Saving, Fast Heating, Easy Control, Safe Operation, Timer Function, Durable Design, Compact Size |
| Supply Ability | 10000 Per Day |
| Delivery Time | 7 Days |
Company Details
Business Type
Distributor, Supplier, Wholesaler, Retailer
Employee Count
5
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
18BVUPA0820J1ZJ
Payment Mode
Wallet & UPI, Cash
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 18BVUPA0820J1ZJ
Karimganj, Assam
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Arid
Address
VILL. Po - Nairgram, District - Karimganj, Karimganj, Assam, 788713, India
Report incorrect details
































