
Electric Induction Cooker - High Grade Metal, Portable And Durable Design | Efficient And Safe Cooking Solution
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Material | High-grade metal |
| Power | 1800-2000W |
| Dimensions | 30x30cm |
| Weight | 3kg |
| Voltage | 220V |
| Warranty | 1 year |
| Features | Fast heating, Energy efficient, Easy to clean, Portable design, Durable build, Safe operation, Precise control, Compact size |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SRV Trading has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Home Appliances in bulk from SRV Trading at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Shalu
Address
818, Kundewalan Chowk, Kucha, Pati Ram Bazar Sita Ram, Chawri Bazar, Delhi, Delhi, 110006, India
induction cooker in Delhi
Report incorrect details

























