
Electric Impact Drilling Machine
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 500W |
| Speed | 0-3000 rpm |
| Chuck size | 10mm |
| Weight | 1.8kg |
| Material | Metal and Plastic |
| Cord length | 2m |
| Warranty | 1 year |
| Features | Powerful impact, Durable design, Easy handling, Versatile use, Precise drilling, High efficiency |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, KD Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Power Tools in bulk from KD Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Salem, Tamil Nadu
Name
Pankesh Singh
Address
null Salem, Tamil Nadu, India
impact drill in Salem
Report incorrect details































