
Electric Immersion
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Power | 1000W |
| Voltage | 230V |
| Length | 25cm |
| Weight | 200g |
| Wattage | 1KW |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Fast heating, Easy to use, Durable design, Portable, Affordable, Energy efficient |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, United Electric Company has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Heating Elements in bulk from United Electric Company at Trade India quality-assured products.
Business Type
Importer, Supplier, Trading Company
GST NO
07AAJPG7737K1ZB
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAJPG7737K1ZB
Delhi, Delhi
Director
Mr. Saif Aziz
Address
No. 1407, Pan Mandi, Sadar Bazar, Delhi, Delhi, 110006, India
electric heating elements in Delhi
Report incorrect details










































