


Electric Heating Control Panel
Price: 4500.00 INR / Unit
(4500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Rated Current | 100A |
| Rated Operation Voltage | 440V |
| Operating Voltage | 440V |
| Current Rating | 100A |
| Application | Control a single or multiple heaters |
| IP Rating | Other, IP66 |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 4500.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 5 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | Malik Fabrication |
| Unit Type | Unit/Units |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Malik Fabrication has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Control Panel Boards in bulk from Malik Fabrication at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07HNOPS1918D1ZO
Payment Mode
Cash in Advance (CID), Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07HNOPS1918D1ZO
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Md Shafiq
Address
Cn-710, Gali No-10 , Anand Parbat, New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details



























