
Dona Making Machine - Paper, 54x27x66 Cm, Blue, 2 Dies, 50 Hz, 220v Automatic Quality
Price: 53100.00 INR / Piece
(45000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
54000.00 INR / Piece
Weight :
350.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Grade | Automatic |
| Color | Blue |
| Type | Other, Dona Machine |
| Material | Ms |
| Computerized | No |
| Voltage | 220 Volt (v) |
| Weight (kg) | 350.00 Kilograms (kg) |
| Dimension (L*W*H) | 54X27X66 Inch (in) |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Cash in Advance (CID), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Delivery Time | 4 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | Standard Packaging |
| Main Domestic Market | All India |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price | 45000.00 INR (Approx.) |
| MRP | 54000.00 INR |
| Returnable | No |
| Pkg Box Length | 54.00 in |
| Shipping Type | free |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| GSTIN | 18% |
| Color | Blue |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| Brand Name | Vishkarma Enterprises |
| Pkg Box Height | 66.00 in |
| Weight | 350.00 Kilogram |
| Max Quantity | 100 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Min Quantity | 1 |
| Pkg Box Breadth | 27.00 in |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Number Of Dies : 2 Dies
Frequency : 50 Hz
Country Of Origin : India
Brand : Vishkarma Enterprises
Condition : New
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vishkarma Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Paper, Paper Converting Machinery in bulk from Vishkarma Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Gulshan Kumar
Address
Plot No. E-62, Gali No. 4, Shastri Park, Near Shastri Park metro station, Delhi, Delhi, 110053, India
double die dona making machine in Delhi
Report incorrect details

























