































Dona Machine
Price: 65000.00 INR / Piece
(65000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
65000.00 INR / Piece
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Blue & White |
| Type | Other, Fully Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Capacity | 30,000 pieces/day Pcs/hr |
| Computerized | Yes |
| Control System | PLC Control |
| Cutting Speed | 1200-1500 pieces per hour RPM |
| Cutting Size | 4-8 inches |
| Cutting Thickness | 80-180 GSM Gauge |
| Voltage | 220V Volt (v) |
| Power | 1.5 kW Watt (w) |
| Weight (kg) | 350 kg Kilograms (kg) |
| Dimension (L*W*H) | 1350 x 600 x 1400 mm Millimeter (mm) |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Price | 65000.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Shipping Type | actual |
| Returnable | No |
| Color | Blue & White |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 5 |
| Price Type | fixed |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| MRP | 65000.00 INR |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Brand Name | CK Engineering |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
50
Establishment
2006
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24CYTPK4743D1Z9
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24CYTPK4743D1Z9
Surat, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr Chandrakant U Katiyare
Address
A/32-33, Maruti Industrial Estate, Beside Daksheshwar Mahadev Temple, Pandesara, Surat, Gujarat, 394221, India
dona machine in Surat
Report incorrect details





























