
Doms Pencils - Graphite Wood Pencil, Blue Color, Variable Dimensions | Ideal For Drawing, Writing, Sketching, And Coloring
Price: 59.36 INR
(53.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
MRP:
65.00 INR / Box
Weight :
100.00 Gram
1 Pack Contains :
12
Minimum Pack Size :
50
In Stock
Product Specifications
| Material | Graphite |
| Type | Wood Pencil |
| Color | Blue |
| Lead Hardness | Range |
| Dimensions | Variable |
| Packaging | Box |
| Usage | Drawing, writing, sketching, and coloring; suitable for students, artists, and professionals. |
| Features | Writing, Drawing, Color, Variety, Affordable |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Delivery Time | within 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | as per order |
| Main Domestic Market | All India |
| Weight | 100.00 Gram |
| Product Unit | 100 Box/Boxes |
| Pkg Box Height | 10.00 cm |
| Shipping Rate | 30.00 |
| Pkg Box Length | 10.00 cm |
| Shipping Type | flat_rate |
| Moq | 100 |
| Price | 53.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Pkg Box Breadth | 10.00 cm |
| Price Type | fixed |
| Mop | 50 |
| Min Quantity | 100 |
| Max Quantity | 10000 |
| MRP | 65.00 INR |
| Packsize | 12 |
| Brand Name | Doms |
| Unit Type | Box/Boxes |
| GSTIN | 12% |
| Stock Quantity | 10000 |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Minimum Ordered Packs | 50 |
Product Overview
Key Features
Doms pencils available:
Doms y1
Doms neon
Doms y1
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Narang Stationery has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Pen & Pencils in bulk from Narang Stationery at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier
Employee Count
10
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07CBTPD3455J1ZB
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07CBTPD3455J1ZB
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Deepak Narang
Address
Shop No. 176, Gali No. 4, Vill - Siraspur, Saroop Nagar, Chandan park Delhi, Delhi, 110042, India
doms pencils in Delhi
Report incorrect details
































