
Domestic Wall Split Ac
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Split AC |
| Color | White |
| Cooling Capacity | 1 Ton |
| Power Consumption | 1500W |
| Refrigerant | R32 |
| Dimensions | 900 x 300 x 200 mm |
| Weight | 10kg |
| Usage | Residential cooling,summer use |
| Voltage | 230V |
| Features | Efficient cooling, Low consumption, Quiet operation, Easy install, Durable design |
Product Overview
Key Features
We
are an unparalleled name, involved in trading and supplying a
qualitative array of Domestic
Wall Split AC that
is widely used to make the temperature down of the room.
Designed in compliance with set industry terms, offered split AC is
manufactured under the proper guidance of our adept professionals
with the use of optimal quality components and contemporary
technology. This split Ac is majorly used in summer season for
providing efficient cooling and make the atmosphere pleasant.
Besides, we provide this Domestic
Wall Split AC
in
different specifications at reasonable rates.
Features:
Low
power consumptionNoiseless
operationRugged
design
Easy to install
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHIVANI ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Air Conditioner from SHIVANI ENTERPRISES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Employee Count
25
Establishment
2007
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Vivek Wahi
Address
13/A, Kamruddin Indl Estate, kurla-andhari Road, Opp. Nandjot Indl estate, Safed Pool, Sakinaka, Andheri (E), Mumbai, Maharashtra, 400072, India
concealed split ac in Mumbai
Report incorrect details







































