
Dome Shaped Cctv Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | CCTV Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 720p |
| Housing Material | Plastic |
| Lens Type | Fixed |
| Power Supply | 12V |
| Dimensions | 100mm |
| Weight | 200g |
| Usage | ATM, houses, commercial and industrial premises |
| Standards Compliance | IP66 |
| Features | High resolution, Long life, Wide angle, Easy install, Security solution, Cost effective, Reliable system |
Product Overview
Key Features
We are named among the well-established company on the international platform by providing excellent quality Dome Shaped CCTV Camera. By using advanced technology and optimum quality components, this camera is manufactured as per the defined quality standards. This camera is widely applicable in ATM, houses, commercial and industrial premises for safety and security purposes. Our respectable clients can purchase the offered Dome Shaped CCTV Camera from us in different technical specifications at most reasonable price range.
Features:
High resolution
Highly sensitivity
Synchronized video and audio recording
Longer service life
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, S. K. Projectcon Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from S. K. Projectcon Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kolkata, West Bengal
Accepts only Domestic inquiries
Managing Director
Mr. Ujjal Nag
Address
18/6, Ballygunj Place (East), Kolkata, West Bengal, 700019, India
cctv dome camera in Kolkata
Report incorrect details









































