
Dome Cctv Camera With Sd Card
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/4" CMOS |
| Resolution | 640*488 |
| Lens | 3.6 mm |
| SNR | 48 db |
| Min Illumination | 0 Lux |
| Power | DC 5V/2A |
| Weight | 0.6 KG |
| Work Temperature | -10°C to 60°C |
| Usage | Home and business security |
| Features | Compact design, Easy setup, Security enhanced, Surveillance, Cost effective, High resolution, Night vision |
Product Overview
Key Features
Image Sensor: 1/4"CMOS 0.3 Megapixels
Min Illumination: 0 Lux (IR on)
Resolution: VAG(640*480)/CIF(352*288)
Lens: 3.6 (mm) SNR 48 (db)
Work Temperature: -10a 60 BLC
Automatic white balance, automatic backlight compensation
Weight: 0.6KG
Power: DC 5V/2A (V)
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Hawk Eye Security Systems has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Hawk Eye Security Systems at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23CDVPK3548M1ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23CDVPK3548M1ZW
Bhopal, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr. Nasir Khan
Address
Zone-1, M.P Nagar, Plot No. 12- B Behind Manohar Dairy, Bhopal, Madhya Pradesh, 462001, India
cctv dome camera in Bhopal
Report incorrect details






































