
Dome Cctv Camera
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Smart Tech
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Lens | 2.8-12mm |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| IR LEDs | 36 |
| Power | 12V DC |
| Usage | Surveillance and security applications. |
| Housing Material | Plastic |
| Weight | 0.5 kg |
| Operating Temperature | -10°C to 50°C |
| Features | High Definition, Vari-focal lens, Easy Install, Reliable performance, Long lifespan |
Company Details
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
20
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Rudrapur, Uttarakhand
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr. Anil Upadhyay
Address
C 57, Behind Hotel Punjab Majesty Avas Vikas, Nanital Road, U.S.Nagar, Rudrapur, Uttarakhand, 263153, India
cctv dome camera in Rudrapur
Report incorrect details


































