
Dome Cctv Camera - 1/3 Sony Super Had Ccd, 95x60mm, Black | 420tvl, Digital Zoom, Night Vision 20m, 24 Ir Leds, 0.1lux, Indoor Use
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Model | MDI-P403 |
| Sensor | Sony CCD |
| Resolution | 420TVL |
| Illumination | 0.1Lux |
| Lens | 3.6/6mm |
| IR LEDs | 24 |
| Night Vision | 20M |
| Power | 12V DC |
| Current | <400mA |
| Dimensions | 95x60mm |
| Weight | 0.115kg |
| Color | Black |
| Usage | Indoor surveillance in shops, malls, and complexes |
| Features | Clear Vision, Digital Zoom, Night Vision, Indoor Use, Cost Effective |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GJR TECH SOLUTIONS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from GJR TECH SOLUTIONS PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AAECG4562E1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAECG4562E1ZR
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Manager Technical & Sales
Mr. Deepak Bora
Address
139, Mohammadpur, Ground Floor, Bhikaji Cama Place, New Delhi, Delhi, 110066, India
Report incorrect details

































