
Dome Cctv Camera - Premium-quality Components, High-resolution Imaging, Enhanced Night Vision | Durable Design, Aesthetically Appealing, Advanced Motion Detection
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | Digital |
| Lens Type | Superior |
| Housing Material | Plastic |
| IR LEDs | Yes |
| Usage | Commercial and business surveillance |
| Power Supply | 12V |
| Dimensions | 100mm |
| Weight | 500g |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Compliance | IP66 |
| Features | High-resolution, Motion detection, Night vision, Durable design, Easy installation, HD video, Reliable surveillance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, IndiaForesight Safety Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from IndiaForesight Safety Solutions at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Gurugram, Haryana
Partner
Mr. Narendra Kumar
Address
Plot No. 306-P, Sector 22-A, Near Palam Morh, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details






































