
Dome Cctv Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 100mm Dia |
| Usage | Indoor/outdoor surveillance |
| Standards | IP66 |
| Features | Wide Angle, Night Vision, High Resolution, Easy Install, Durable Design, Remote Viewing, Weatherproof |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, safeguard tchno has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from safeguard tchno at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Commercial Executive
Mr. Prakash R
Address
No,1 East Road, West CIT Nagar, Nandanam, Chennai, Tamil Nadu, 600035, India
cctv dome camera in Chennai
Report incorrect details





































