
Dome Ccd Cctv Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Color | Black |
| Sensor Type | CCD |
| Resolution | 720p |
| Lens Type | Fixed |
| Power Supply | 12V DC |
| Usage | Surveillance in Hotels, Retail, Restaurants. |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 100x100mm |
| Weight | 250g |
| Video Output | Composite |
| Features | High Resolution, Discreet Design, Indoor Use, Wide Angle, Easy Install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sys-Com Networking has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Sys-Com Networking at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Establishment
1999
GST NO
29AAUPY2582M1ZF
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29AAUPY2582M1ZF
Bengaluru, Karnataka
PROPRIETOR
Mr. Balram Yadav
Address
Building No.122, First floor, Hennurmain Road, Next to speech & hearing institute, Lingarajpuram, Bengaluru, Karnataka, 560084, India
ccd dome camera in Bengaluru
Report incorrect details

































