
Dome Cameras - High Grade Raw Material , Durable Design With Customization Options
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| IR Range | 30m |
| Housing Material | Plastic |
| Power Consumption | 12V DC |
| Usage | Surveillance and security applications in various settings. |
| IP Rating | IP66 |
| Dimensions | 100x100x100 mm |
| Weight | 0.5 kg |
| Warranty | 1 year |
| Features | Wide view, High quality, Durable design, Easy install, Customizable, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GVR Groups has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from GVR Groups at Trade India quality-assured services.
Business Type
Importer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
2010
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Business Operations Executive
Mr. Vijayaraghavan G
Address
36, 1st Bharathiyar st, 1st Floor-Sakthi Ganapathy Flats, Pazhavanthangal, Chennai, Tamil Nadu, 600114, India
dome cameras in Chennai
Report incorrect details









































