
Dome Cameras - High Quality Material, 1080p Hd Resolution, Night Vision Capabilities | Advanced Design, Pocket-friendly Pricing
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 100x100mm |
| Resolution | 1080p |
| Night Vision | IR |
| Power | 12V |
| Lens | 3.6mm |
| Usage | Security surveillance, indoor/outdoor monitoring |
| Standards | IP66 |
| Weight | 0.5kg |
| Features | Wide angle view, High resolution, Weatherproof, Easy install, Remote access, Secure surveillance, Cost effective |
| Payment Terms | Cheque, Cash Advance (CA) |
| Main Export Market(s) | Western Europe, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
we provide this dome camera at pocket friendly rates.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ezone Security Solutions India Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Ezone Security Solutions India Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Establishment
2004
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
DIRECTOR
Mr Sekhar C.
Address
7-1-71/H, Besides Challa Hospital Dharam Karam Road, Ameerpet, Hyderabad, Telangana, 500016, India
cctv dome camera in Hyderabad
Report incorrect details






































