
Indoor Dome Camera - Economy Plastic Body, 3.6mm Fixed Lens, 0.2 Lux Min. Illumination | Quality-assured, Skilled Inspection
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Lens Type | Fixed |
| Lens Size | 3.6mm |
| Min Illumination | 0.2 Lux |
| Power Supply | 12V DC |
| Power Consumption | 120mA |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Indoor security surveillance |
| Features | Indoor use, Fixed lens, Low illumination, Economy model, Compact design |
Product Overview
Key Features
Product Features:
* Economy plastic body, Indoor Dome Camera
* 3.6mm Fixed Lens (6.0/8.0 mm optional)
* Min. illumination, 0.2 Lux, Electronic Iris
* 12 V DC, 120mA
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Komansu Electronics Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cameras in bulk from Komansu Electronics Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2004
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23AACCK4680M1ZB
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cash in Advance (CID), Cheque, Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23AACCK4680M1ZB
Bhopal, Madhya Pradesh
Director
Mr. Praveen Kumar Malhotra
Address
Plot No. No C-105, 1st Floor, Plot No 226, Opposite Books & Books, M.P. Nagar, Zone-II Bhopal, Madhya Pradesh, 462013, India
dome cameras in Bhopal
Report incorrect details








































