
Dome Cameras By Tanaya Tech Infra Pvt. Ltd.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| Night Vision | IR |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Home, office, villa security |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Dimensions | 100x100x50mm |
| Weight | 500g |
| Standards Compliance | IP66 |
| Features | Wide Angle View, High Resolution, Night Vision, Remote Access, Easy Installation, Durable Design, Cost-Effective, Secure Monitoring |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Tanaya Tech Infra Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Tanaya Tech Infra Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Aurangabad, Maharashtra
DIRECTOR
Mr. Rameshwar Khedkar
Address
Cannought Place Road, CIDCO, M G M, Chhatrapati Sambhajinagar, Maharashtra, 431003, India
dome cameras in Aurangabad
Report incorrect details










































