
Dome Camera (Zcdbru)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 720p |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 100mm Dia |
| Power Supply | 12V DC |
| IR Range | 20m |
| Usage | Indoor/Outdoor Security Monitoring |
| Weight | 500g |
| Operating Temperature | -10°C to 50°C |
| Features | Wide Angle View, Remote Monitoring, Durable Housing, Easy Installation, High Resolution, Clear Footage, Weatherproof, Cost Effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, R. N. Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from R. N. Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
1996
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr. Rajesh Vasant Thorat
Address
'NITIRAJ' S. No. 71, Krishna Nagar Road No. 2, New Sangvi, Pune, Maharashtra, 411027, India
cctv dome camera in Pune
Report incorrect details







































