
Dome Camera (Uc-906c)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 720p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| IR LEDs | Yes |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | Indoor and outdoor surveillance |
| Power Supply | DC 12V |
| Operating Temperature | -10°C to +50°C |
| Features | High quality, Durable design, Precision engineered, Aesthetic design, Reliable performance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, R. K. SECURITIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from R. K. SECURITIES at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
3
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Partner
Mr. R. K. Kawadia
Address
11, New Hanuman Building, Opp. SVC Bank, Shamrao Vitthal Marg, Off. Lamington Road, Mumbai, Maharashtra, 400007, India
cctv dome camera in Mumbai
Report incorrect details





































