
Dome Camera (Sx-bd23840)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 720p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens | 3.6mm |
| IR Range | 20m |
| Power | 12V DC |
| Usage | Surveillance and security applications in various settings like homes, offices, and retail stores. |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions | 100 x 100mm |
| Weight | 500g |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High Resolution, Easy Installation, High Efficiency, Cost-Effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, STAREX GLOBAL has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from STAREX GLOBAL at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
20
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Name
Mr. Sunil Agarwal
Address
I-3, Level 2, Kirti Nagar, New Delhi, Delhi, 110015, India
Report incorrect details








































