
Dome Camera (Ckd720-a60)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/3" Sony CCD |
| Resolution | 600 TVL |
| Lens | 4.3mm Fixed |
| IR LEDs | 20 pcs |
| IR Range | 15-20m |
| Digital Zoom | 10x |
| Usage | Security Surveillance |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Features | Night Vision, Digital Zoom, Motion Detection, Wide Dynamic Range, High Resolution, IR Illumination, Compact Design |
Product Overview
Key Features
a c 1/3a Sony Super HAD II CCD
a c 600 TVL Resolution
a c Lens: 4.3mm Fxed Lens
a c Day & Night a c Digital Zoom (10x)
a c 20 Pcs IR LED / Illumination
distance : 15 to 20 M
a c WDR / 3D DNR / LSC / DIS
a c OSD Menu / P M / Motion Detection
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ELECTROCREATORS NETWORKING & SOLUTIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from ELECTROCREATORS NETWORKING & SOLUTIONS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Employee Count
20
Establishment
1991
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Nagpur, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Arun Mittal
Address
Flat No. 502, 5th floor, Gomati Apartment, Law Collage Square, WHC Road, Dharampeth, Nagpur, Maharashtra, 440010, India
cctv dome camera in Nagpur
Report incorrect details


































