
Dome Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Black |
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Housing Material | Plastic |
| Night Vision | Yes |
| Power Supply | 12V |
| Usage | Surveillance in residences, hotels, offices, and colleges |
| Weight | 0.5kg |
| Dimensions | 100mm dia |
| Features | HD Video, Easy Install, Remote Viewing, Theft Deterrent, Durable Housing |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ZEBION GROUP has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from ZEBION GROUP at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier
Establishment
2002
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr. Yogesh Dagale
Address
Plot No.-280, B/7, New Timber Merchant Society, Near Sonmarg Theater, Ghorpade Peth, Pune, Maharashtra, 411042, India
dome cameras in Pune
Report incorrect details


































