
Dome Camera - Premium Quality Build, Moisture Resistant, Easy Installation | Ideal For Commercial And Residential Use, Low Power Consumption, Exceptional Video Clarity
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | White |
| Resolution | 1080p |
| Lens Type | Fixed |
| Housing Material | Plastic |
| IR Range | 20m |
| Power Consumption | 12V |
| Usage | Surveillance in commercial, corporate, residential settings |
| Certifications | IP66 |
| Weight | 500g |
| Features | Easy Install, Low Power, Clear Video, Moisture Resistant, Safe Reliable, Commercial Use |
Product Overview
Key Features
We are one of the leading organizations engaged in offering world class range of Dome Camera that can be installed easily. It is highly demanded in various industries and is used in surveillance system. In order to design this camera, our vendors make use of premium quality parts and sophisticated technology as per the set industry norms. Highly appreciated for smooth functioning, low power consumption and exceptional video & picture clarity, the Dome Camera is available at reasonable costs.
Features:
- Ideal for commercial places, corporate offices and residential complexes
- Light weight and easy to install
- Safe and reliable
- Moisture resistant
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Agni Vijay Total Fire Security Solution has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Agni Vijay Total Fire Security Solution at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2002
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23AJLPN5362L1ZU
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23AJLPN5362L1ZU
Bhopal, Madhya Pradesh
Proprietor
Mr. Gajanand Narware
Address
Plot No.223, Second Floor, Salimar Tired Canter, Hamidiya Road Alpana Tirha, Bhopal, Madhya Pradesh, 462002, India
dome cameras in Bhopal
Report incorrect details








































