
Dome Camera - High Definition, Long Lasting Performance | Superior Color Contrast, Exceptional Picture Quality
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Housing Material | Plastic |
| Lens Type | Dome |
| Resolution | 1080p |
| Night Vision | Yes |
| Power | 12V |
| Dimensions | 100mm |
| Usage | Security surveillance, indoor and outdoor monitoring of premises. |
| Weight | 500g |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High contrast, Long lasting, Clear image, Durable design, Easy install, Wide angle |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ultra Safe Equipement Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Ultra Safe Equipement Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Indore, Madhya Pradesh
Director
Mr. Adarsh Sachan
Address
No-25/1, Joshi Colony, Near Loha Mandi, Near Sindhi Colony, Indore, Madhya Pradesh, 452001, India
ptz dome camera in Indore
Report incorrect details








































