
Dome Camera - High-resolution, Durable Design | Adjustable Variable Focal Lens, Ideal For Commercial Use
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Resolution | 1080p |
| Sensor Type | CMOS |
| Lens Type | Varifocal |
| Housing Material | Metal |
| Power Supply | 12V DC |
| IR Range | 30m |
| Usage | Banks, malls, offices, commercial establishments |
| Dimensions | 150 x 120mm |
| Weight | 1kg |
| Operating Temperature | -20°C to +50°C |
| IP Rating | IP66 |
| Features | High Resolution, Durable Design, Adjustable Lens, Wide Coverage, Superior Quality, Easy Installation |
Product Overview
Key Features
Product Features:
>Resolution power
>Durability
>Adjustable variable focal lens
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, YMR VISION SECURITY SYSTEMS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from YMR VISION SECURITY SYSTEMS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
3
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Gurugram, Haryana
Name
Mr. Yogesh Saini
Address
881/2, Mata Road, Near Mamta Hospital, Gurugram, Haryana, India
Report incorrect details

































