
Dome Analog Camera
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Ds-2ce5512p
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Analog Camera |
| Dominant Color | White |
| Image Sensor | 1/3-inch |
| Effective Pixels | 700 TVL |
| Lens | 2.8mm-12mm |
| Min Illumination | 0.01 Lux |
| Power Consumption | 3W Max |
| Operating Temp | -10°C to +50°C |
| Housing Material | Plastic |
| Dimensions (mm) | 110x110x70 |
| Usage | Indoor/outdoor security monitoring of residential, commercial and industrial spaces. Effective surveillance in various lighting conditions. |
| Features | Analog Output, Dome Design, Wide Viewing, Easy Install, Reliable Video |
Company Details
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
8
Establishment
1993
GST NO
07AAAFM7345J1Z5
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AAAFM7345J1Z5
New Delhi, Delhi
Partner
Mr. Suddhir Arora
Address
11, Vikram Vihar Extn., Lajpat Nagar-IV, New Delhi, Delhi, 110024, India
Report incorrect details


































