
Dolphin Ro System - Quality Assured Materials, Innovative Filtration Techniques | Designed For Extensive Household Use
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | RO System |
| Dominant Color | White |
| Capacity | 5-10 LPH |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 20x15x30 cm |
| Pressure | 2-4 bar |
| Power | 220V |
| Usage | Household water purification; removes impurities and provides clean drinking water |
| Features | Water filtration, Pure water, Household use, Easy install, Compact design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Rajlakshmi Sales Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Water Softener & Purifier from Rajlakshmi Sales Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
4
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Dilip Kumar Bari
Address
Flat No. E-251, Karampura, Near Shiv Mandir, New Delhi, Delhi, 110015, India
Report incorrect details

































