
Dolphin Ro Systems
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Water Purifier |
| Dominant Color | Blue |
| Capacity | 5-10 LPH |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 30x25x40 cm |
| Power | 230V |
| Warranty | 1 Year |
| Usage | Residential, Commercial, Small Offices |
| Pressure | 2-5 bar |
| Features | Water Purifier, RO System, Pure Water, Compact Design, Easy Installation, Reliable Operation |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SUN AQUATECH SOLUTIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Water Softener & Purifier in bulk from SUN AQUATECH SOLUTIONS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Chennai, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. S. R. Ramesh
Address
PLOT NO: 61, MATHIALGAN STREET, NEHRU NAGAR, VELACHERRY. Chennai, Tamil Nadu, 600042, India
dolphin ro system in Chennai
Report incorrect details


































