
Dolphin R.o System By Krona Liquatec Ltd.
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Water Purifier |
| Dominant Color | Green |
| Capacity | 5-10 LPH |
| Material | ABS Plastic |
| Dimensions | 300x250 mm |
| Pressure | 2-4 bar |
| Power | 220V, 50Hz |
| Usage | Residential & commercial water purification, providing clean drinking water. |
| Warranty | 1 year |
| Features | Pure water, Easy install, Compact design, Reliable system, Efficient filtration |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Krona Liquatec Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Water Softener & Purifier in bulk from Krona Liquatec Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
100
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AACCK7458B1ZM
Certification
ISO 9000 : 2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AACCK7458B1ZM
New Delhi, Delhi
Manager
Ms Mohini Krona
Address
Plot no. H -27, Bali Nagar, Near Hdfc Bank, New Delhi, Delhi, 110015, India
Report incorrect details









































