
Dolomite Lumps - Application: Industrial
Price: 2000 INR / Metric Ton
(2000 INR + GST)
Get Latest Price
MRP:
2000.00 INR / Metric Ton
Weight :
1.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
10
In Stock
Product Specifications
| Color | As per requirement |
| Application | Industrial |
| Product Type | Refractories |
| Types of Refractories | Basic Refractory |
| Shape | Other, As per requirement |
| Dimensional Stability | Reversible |
| Strength | High |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 1000 Per Month |
| Delivery Time | 2 Days |
| Main Domestic Market | Kerala, Karnataka, Tamil Nadu, Odisha, Andhra Pradesh, Goa, Maharashtra, Chhattisgarh, Telangana, Pondicherry |
| Pkg Box Height | 1.00 in |
| Stock Quantity | 5 |
| Moq | 10 |
| Pkg Box Breadth | 1.00 in |
| Mop | 10 |
| Pkg Box Length | 1.00 in |
| Returnable | No |
| Brand Name | Dolomite powder |
| Packsize | 1 |
| Weight | 1.00 Tonne |
| Shipping Type | flat_rate |
| Price Type | fixed |
| Color | As per requirement |
| MRP | 2000.00 INR |
| Currency | INR |
| Price | 2000.00 INR (Approx.) |
| Shipping Rate | 2000.00 |
| Unit Type | Metric Ton |
| Product Unit | 10 Metric Ton |
| Minimum Order Quantity | 10 |
| Minimum Ordered Packs | 10 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
8
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
37AEBPN8598R1ZA
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 37AEBPN8598R1ZA
Kurnool, Andhra Pradesh
Proprietor
Mr Krishna
Members since
4 Years
Address
D.No. 10/43, Old Bus Stand, Banaganapally, Kurnool, Andhra Pradesh, 518124, India
dolomite in Kurnool
Report incorrect details



















