
Dolly Wheel
Price: 3500.00 INR / Piece
(3500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
80
In Stock
Product Specifications
| Finish | Other, Zinc Plated |
| Hole Size | 8 mm |
| Brake | Without Brake |
| Material | Other, Mild Steel |
| Wheel Size | 100 mm |
| Wheel Width | 50 mm |
| Top Plate Size | 100 mm x 85 mm |
| Hole Spacing | 80 mm x 60 mm |
| Load Capacity Range | 100-150 kg |
| Stock Quantity | 240 |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | Microll |
| Moq | 80 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Mop | 80 |
| Packsize | 1 |
| Price | 3500.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 80 Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 80 |
| Minimum Ordered Packs | 80 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
30
Establishment
1989
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAHCM0589Q1ZS
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAHCM0589Q1ZS
Faridabad, Haryana
Managing Director
Mr D. S. Malik
Members since
8 Years
Address
Plot No. 176, Sector- 68, IMT, Faridabad, Haryana, 121005, India
single wheel caster in Faridabad
Report incorrect details









































