
Doll Stroller
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
5
Brand Name :
Teena Exports & Imports
In Stock
Product Specifications
| Primary Color | Pink |
| Material | Plastic, Fabric |
| Handle Height | 60-70cm |
| Weight Capacity | 1kg |
| Dimensions | 40x30x60cm |
| Wheel Diameter | 5cm |
| Usage | Doll transportation, pretend play. Suitable for children ages 3+ |
| Features | Easy push, Durable, Attractive design, Comfortable fabric, Smooth wheels |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Packaging Details | box |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, Eastern Europe, Middle East, Western Europe, Africa, Central America, South America, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Distributor, Supplier
Employee Count
8
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bharatpur, Rajasthan
Proprietor
Mr. Vijay Arora
Address
Mori Char Bagh, Main Road, In Front Of Kalkaji Market, Bharatpur, Rajasthan, 321001, India
baby strollers in Bharatpur
Report incorrect details

































