
Dol Starter
Price: 1800.00 INR / Piece
(1800.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | DOL Starter |
| Plastic Material | Polycarbonate |
| Rated Current | 32 Amp |
| Rated Voltage | 440 V |
| Protection Level | IP54 |
| Voltage | 220-440 V |
| Standard | IS/IEC 60947-4-1 |
| Rated Frequency | 50 Hz |
| Max. Voltage | 480 V |
| Size | Standard |
| Dimension (L*W*H) | 180 mm x 110 mm x 100 mm |
| Weight | 1.2 kg |
| No Of Poles | Other, 3 Pole |
| Phase | Other, Three Phase |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 100 Per Month |
| Delivery Time | 5-7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Price | 1800.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 5 |
| Mop | 1 |
| Brand Name | SHREE TBTC GLOBAL INDUSTRIES |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2022
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
19AEQFS0425M1ZH
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AEQFS0425M1ZH
Howrah, West Bengal
Partner
Mr. Premnath Agrahari
Members since
1 Years
Address
Flat No 302 ,No 14/1, Sree Kishen Bhakat Lane, Howrah, West Bengal, 711101, India
dol starter in Howrah
Report incorrect details

































