
Demolition Hammer Drill - High-quality Raw Material, Precision Engineering , Optimal For Household And Commercial Applications
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Power | 1500W |
| Weight | 7kg |
| Length | 45cm |
| Material | Metal |
| Speed | 1000rpm |
| Chuck | SDS-MAX |
| Voltage | 230V |
| Features | Powerful, Durable, Efficient, Versatile, Reliable, Precise, Ergonomic, Lightweight |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Burhani Power Tools & Pneumatics has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electric Power Tools in bulk from Burhani Power Tools & Pneumatics at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier, Trading Company
GST NO
33AAKFB5942J1ZC
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AAKFB5942J1ZC
Chennai, Tamil Nadu
PARTNER
Mr. Aliasger
Address
SS: 163, K-Sons Complex, Broadway, Chennai, Tamil Nadu, 600108, India
hammer drill in Chennai
Report incorrect details










































