
Deluxe Coil 46e-30 Multi Functional Binding Machine - Cover Thickness: Up To 0.3 Mm
Price: 60000.00 INR / Unit
(60000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Binding speed | Electric motoraEUR"up to 450 sheets/hour |
| Cover Thickness | Up to 0.3 mm |
| Hole Spacing | 8.47 mm (standard coil spacing) |
| Usage & Applications | Ideal for office, copy shop, print shops, and educational institutions |
| Hole Size | 4 mm round holes |
| Paper Type | Paper, PVC covers, Cardboard |
| Type | Other Binding Supplies, Multi Functional Coil Binding Machine |
| Material | Other Material, High-quality metal body with durable plastic components |
| Dimension (L*W*H) | 430 mm x 320 mm x 250 mm |
| Weight | 13 kg |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 220V / 110V (Selectable) |
| Power Consumption | 120W |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 60 Per Month |
| Delivery Time | 5 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Brand Name | CONCEPT BUSINESS PRODUCTS |
| Moq | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Price | 60000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 15 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Retailer
Employee Count
25
Establishment
1997
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
27AACFC3687K1Z4
Payment Mode
Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AACFC3687K1Z4
Mumbai, Maharashtra
Partner
Mr Laxmichand Gala
Members since
5 Years
Address
Plot No.8, Navshaukat CHS, 19th Navroji Hil Road, Railway Stn, Near Sanhust Road, Dongri, Mumbai, Maharashtra, 400009, India
paper binding machine in Mumbai
Report incorrect details
































