
Delsar Life Detector
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 40x30x20 cm |
| Weight | 15 kg |
| Power Source | Battery |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Detection Range | 10m |
| Accuracy | ±1cm |
| Material | ABS Plastic |
| Compliance | CE |
| Usage | USAR, extraterrestrial life detection |
| Features | Life detection, Remote sensing, High sensitivity, Durable case, Easy operation, Reliable results, Portable design, Data logging |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Employee Count
5
Establishment
2018
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AJTPM7315E1ZX
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AJTPM7315E1ZX
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr Harjinder Singh Mokha
Address
S No.190, Nivrutti Sadan Bldg, Sade Satra Nali, Pune, Maharashtra, 411028, India
industrial safety products in Pune
Report incorrect details



































